Договір на IT послуги: погодинно чи фіксованная вартість?

Укласти договір з усіма вимогами на законодавчому рівні – запорука спокою та впевненості кожного ФОП завтра!

Ти ще до сих пір нервуєш в котрий раз, коли чуєш слово «податкова перевірка»?! Це не страшно, якщо поряд є професіонали, які допоможуть врахувати всі особливості твоїх відносин із замовником. Тут головне – визначити, яким чином буде формуватися вартість наданих послуг/виконаних робіт.

Отже, заключаючи договір на IT послуги, ми рекомендуємо для початку вияснити, чи це буде певний проект, який є простим та стандартним, чи це буде спектр завдань, які мають бути виконані для досягнення результату, і в процесі надання послуг ці завдання можуть змінюватись або доповнюватись.

Перший варіант: тут, гадаємо, можна встановлювати фіксовану вартість. ФОП-виконавець вже заздалегідь знає, що саме йому потрібно виконати та отримати за виконану роботу свою винагороду.

Другий варіант: тут ситуація дещо складніша. На нашу думку, якщо сторони договору розуміють, що на етапі укладення договору взагалі неможливо точно визначити всі завдання, які потрібно виконати, в такому разі потрібно застосовувати погодинну оплату праці та зафіксувати інформацію стосовно формування вартості в договорі.

Також, враховуй той момент, що якщо це буде перелік різних послуг, то на кожну послугу має бути встановлено вартість за годину. Цей варіант є доцільнішим у застосуванні, на нашу думку, оскільки ти не завжди можеш бути впевнений, що змін не відбудеться та/або спрогнозувати зміни стосовно виконаних робіт/наданих послуг.

Варто пам’ятати, що від правильності прописання умов в договорі залежить коректне складання первинного документу, а саме: акту виконаних робіт відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону про бухоблік.

Related Posts