Кваліфікований електронний підпис: як отримати?

КЕП – вид електронного підпису, отриманого за результатом криптографічного перетворення набору електронних даних, який додається до цього набору або логічно з ним поєднується і дає змогу підтвердити його цілісність та ідентифікувати підписувача та має таку ж юридичну силу як власноручний підпис.

Електронний підпис – зручний інструмент для електронного документообігу та доступу до багатьох ресурсів. Наприклад, завдяки ньому можна зайти у персональний кабінет платника податків і подати звіти онлайн.

Ще однією перевагою КЕП (ЕЦП) є ведення електронного документообігу на підприємствах, що значно скорочує об’єми паперової бухгалтерської документації. Використання КЕП значно прискорює проведення численних комерційних операцій, виключає необхідність додаткових зустрічей і багатогодинних переговорів.

Отримати КЕП (ЕЦП) можна у декілька способів, наприклад: в інформаційно-довідковому департаменті ДПС, МВС України, Приватбанку. У платних кваліфікованих надавачів електронних довірчих послуг.

Строк дії цього підпису не більше 2 років з моменту формування. Продовжити використання можна онлайн через сайт надавача.

Радимо зберігати електронний ключ до підпису на флешці або іншому знімному носії.

Related Posts