Легальний вивід коштів через Payoneer для ФОП в сфері ІТ

Співпраця українських ІТ компаній з іноземними клієнтами вже стала буденним явищем. Однак, ніяк не регламентоване отримання та оподаткування коштів ФОП з-за кордону. Для цього айтішники використовують платіжні системи типу Payoneer. Щоб отримати кошти та не потрапити до лап податкової через отримані з використанням платіжних систем гроші, вам потрібно врахувати усі бухгалтерські та юридичні нюанси.

Розглянемо аспекти ведення бухгалтерії при виводі коштів через Payoneer. В Україні дозволено виводити кошти:

  1. Юридичним особам та фізичним особам-підприємцям – у будь-якому банку у USD, EUR и GBP;
  2. Фізичним особам – у UAH, USD, GBP, EUR.

Як законно користуватись Payoneer?

Payoneer – це інструмент, тож він не може бути легальним чи нелегальним. Щоб платежі, отримані через цей сервіс, були легальними, підприємцю необхідно вносити їх у книгу обліку доходів та сплачувати податки.

Деякі банки, котрі не є партнерами Payoneer, при переказах великих сум у валюті інших країн можуть запитувати документи, що підтверджують вашу роботу. Тому слідкуйте за своєчасністю та правильністю оформлення відповідних документів.

Щодо юридичних аспектів, варто зберігати інвойси, на основі яких ви отримували кошти через Payoneer. Це допоможе при податкових перевірках та питаннях з боку контролюючих органів. Також варто укладати із Замовниками договори про надання послуг.

Щоб задекларувати кошти, отримані через переказ у Payoneer, вам варто переказати гроші на валютний рахунок, конвертувати їх у гривні за офіційним курсом НБУ, внести у книгу обліку доходів отриману суму у гривнях та сплатити податки.

Які висновки ми можемо зробити:

Щоб легально виводити кошти з Payoneer рекомендовано вносити їх до книги обліку доходів та сплачувати податки.

Укладайте договори про надання послуг з іноземними замовниками та зберігайте інвойси (краще акти), вони можуть знадобитись при перевірках контролюючих органів.

Related Posts