Оптимізація оподаткування IT підприємців

Левова доля видатків будь-якого бізнесу відводиться на податки. Сумлінні підприємці знають, що ухилятися від їх сплати незаконно,#nbsp; до того ж нечесних підприємців мало хто поважає. Проте, це не означає, що ніяк не можна зменшити своє податкове навантаження.#nbsp; В цьому вам допоможе кваліфікований бухгалтер-спеціаліст з питань оптимізації оподаткування.

Що взагалі собою являє процес оптимізації оподаткування? Це податкове планування, пов’язане з вибором найбільш ефективних способів і схем бізнес-взаємовідносин. Найголовніше – такі процеси абсолютно законні, проте розбираються#nbsp; в цьому лише досвідчені бухгалтери. Фахівці Маніфай діляться своїм досвідом.

Способи оптимізації працевлаштування працівників

В загальному існує 4 способи працевлаштування працівників. Ми наведемо всі та розкажемо, яке податкове навантаження на бізнес має кожен з них.

Укладання договорів з аутсорс- чи аутстаф-компаніями

Цей спосіб передбачає надання вам послуг іншої компанією, а саме її конкретними працівниками. Грубо кажучи, це «оренда працівників». В податковому плані, це найвигідніша схема роботи для ФОПів айтішників. Таким чином, ви можете користуватись послугами будь-яких спеціалістів не маючи, водночас, в штаті жодної людини і, відповідно, не сплачуючи зайві податки за своїх штатних працівників.

Укладання договорів підряду з іншими оформленими ФОПами

Тут є два варіанти:

  1. укладання таких договорів напряму з ФОПами;
  2. робота через компанію-посередника, яка домовляється самостійно з усіма ФОПами і надає вам послуги.

Оподаткування в такому випадку передбачає виплати ФОПами в розмірі 5% від доходу та ЄСВ, що складає 20% від мінімальної зарплати. В додаток до цього, в другому варіанти ще збираються податки з компанії-посередника (конкретний їх розмір залежить від форми власності компанії).

Укладання класичних трудових договорів

Найбільш традиційний спосіб працевлаштування – згідно з трудовими контрактами, передбачає подвійне оподаткування:

  • податок самого роботодавця «за себе», розмір якого залежить від форми оподаткування. Наприклад «єдинники» на 3-й групі сплачують 5% від доходу та ЄСВ 20% від мінімальної зарплати;
  • податок за працівника: ПДФО у розмірі 18 % та військовий збір – 1,5 %.

Змішаний спосіб працевлаштування

Цей варіант на сьогодні є також популярним серед підприємців IT сфери. Так, наприклад, топ-менеджмент та основні технічні спеціалісти оформлюються в фірму#nbsp; за трудовими договорами, з іншими ж укладаються договори підряду з ФОП. Тут варто ретельно розрахувати вигоду й розмір податкової оптимізації.

В будь-якому випадку, якщо ви вирішили зекономити на податках, без допомоги висококваліфікованого бухгалтера не обійтись. Витратити на бухгалтера обов’язково окупляться згодом.

Related Posts