Основи фінансів в ІТ. Інвойс-акт та особливості отримання ЗЕД-доходу

Привіт! Поговоримо про основи фінансів в ІТ? Сьогодні найпопулярніші питання та відповіді на них😊

Інвойс-акт в IT. Наскільки це законно?

Законно, коли український підприємець працює із закордонним замовником. А от по співпраці двох українських ФОПів – позиція неоднозначна.

Офіційна позиція МінФІну така:

Інвойс може бути підставою для відображення в бухгалтерському обліку господарської операції з надання послуг без складання акту прийому-передачі. Але тільки в разі його оплати, що підтверджено відповідними документами, а саме такими документами як:

  • платіжне доручення;
  • розрахунковий чек;
  • касовий чек;
  • розрахункова квитанція;
  • банківська виписка;
  • квитанція до прибуткового касового ордеру.

Натомість ДФС інвойс не вважає таким, що відповідає ознакам первинного документа. І згадки в рахунку-фактурі про те, що послуги вже були надані – недостатньо, а факт надання послуг повинен бути підтверджений актом приймання-передачі виконаних робіт (послуг).

Які особливості отримання ЗЕД-доходу?

Щоб отримувати кошти з-за кордону офіційно, тобі необхідно мати валютний рахунок у банку, в якому у тебе є ФОП рахунки, та обов’язково мати документи, що посвідчують походження коштів (акти, інвойси, договори). Якщо в планах отримати дохід понад 150 000 гривень, тут починає діяти фінансовий моніторинг. До речі, нещодавно ми обговорювали фінансовий моніторинг, якраз для легкого проходження цього процесу тобі і необхідні документи, що вказані вище.

Related Posts