Перебування на 3 групі ЄП (3%+ПДВ): умови, сплата податків

III група спрощеної системи оподаткування передбачає можливість сплати єдиного податку за ставкою 3%. При цьому, такі спрощенці є платниками ПДВ.

В цій статті ми розповідаємо, яким вимогам мають відповідати підприємці, що бажають перейти на спрощене оподаткування з такою ставкою податку. Також ти дізнаєшся, які умови передбачає перебування на такій системі оподаткування.

Нагадуємо, що ми вже розповідали про спрощенців 1-ї та 2-ї груп, а також платників ЄП на 3-й групі за ставкою 2%.

Вимоги до платників ЄП

Щоб перейти на спрощену систему оподаткування на 3-й групі з можливістю сплати ЄП за ставкою 3% + ПДВ необхідно відповідати наступним вимогам:

 • Види підприємницької діяльності: будь-які, крім обмежень, встановлених п.291.5 ПКУ;
 • Гранично допустимий обсяг доходу – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати (7 585 500 грн);
 • Відсутність обмежень щодо кількості найманих працівників.

Умови перебування на 3-й групі (3% + ПДВ)

Якщо визначені вимоги для тебе не є перепоною, сміло можеш переходити на спрощену систему 3-ї групи, при цьому отримаєш такі умови:

 1. Ставку ЄП (єдиного податку) – 3% від отриманого доходу + ПДВ;
 2. Ставку ЄВ (єдиного внеску) – 22% мінімальної заробітної плати (1430 грн);
 3. Форму ведення обліку доходів – щомісячне відображення доходів та витрат у довільній формі наразі, проте за типовою формою (яка має бути встановлена МФУ) після її появи. Також передбачається ведення обліку товарних запасів.
 4. Звітність – обов’язковою для подачі платниками єдиного податку на цій системі оподаткування є щоквартальна Декларація з єдиного податку, яка включає звіт з єдиного внеску. Також, перебування на 3-й групі при 3% + ПДВ передбачає заповнення щомісячної декларації з ПДВ.

* За звичайних умов – Декларація з ЄП подається протягом 40 календарних днів після завершення відповідного кварталі; Декларація з ПДВ – подається протягом 20 календарних днів з моменту закінчення місяця, за якій звітуємо.

** В умовах воєнного стану –  дозволяється подача Декларації протягом 6 місяців після завершення чи скасування воєнного стану на випадок неможливості її вчасної подачі.

Звертаємо увагу, що податковий кредит з ПДВ формується на підставі первинних документів. Отже, ПН/РК мають бути зареєстровані в ЄРПН протягом 6 місяців. Так само протягом цього періоду необхідно уточнити всі податкові зобов’язання та податковий кредит.

Сплата податків

Єдиний податок

 • За звичайних умов – сплачується протягом 10 календарних днів, що настають за граничним строком подання Декларації.
 • В умовах воєнного стану змін не передбачено

Єдиний внесок (за себе)

 • За звичайних умов – сплачується до 20 числа місяця, що настає за кварталом.
 • В умовах воєнного стану – можна не сплачувати з 01.03.2022 р. + 12 календарних місяців після закінчення воєнного стану. На період несплати єдиного внеску страховий стаж не нараховується.

ПДФО, ВЗ, ЄВ (в разі наявності найманих працівників) – сплачується без змін щомісячно при виплаті доходу. Однак, можна прийняти рішення про несплату ЄВ за працівників, мобілізованих до ЗСУ.

* несплачені суми ЄВ (за мобілізованих працівників) необхідно відобразити у звіті.

Як бачимо, спрощенці на 3-й групі за умови ставки ЄП 3% та сплати ПДВ мають свої переваги. Якщо ти вагаєшся і не можеш визначитись, чи слід переводити свого ФОП на спрощену систему та на яку саме групу, команда Маніфай тобі допоможе, звертайся за консультацією бухгалтера.

Related Posts