Що буде, якщо не зареєструвати підприємницьку діяльність офіційно?

Все більше трапляється випадків приймання оплати продавцями товарів (послуг) на карткові рахунки фізичних осіб.

Слід зазначити, що систематичне отримання коштів на картковий рахунок фізичної особи за товари (послуги) має всі ознаки господарської діяльності, яка підлягає обов’язковій державній реєстрації.

☝️За здійснення господарської діяльності без державної реєстрації передбачено адміністративну відповідальність – штраф у розмірі до 85 тис. гривень з конфіскацією виготовленої продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення такого адміністративного правопорушення (ст. 164 КУпАП).

Чи реєструвати підприємницьку діяльність? Гадаємо, що тут має бути однозначне “так”, аби спокійно продовжувати свою діяльність та не попасти на штрафи, а вони досить вагомі. До речі, зареєструватися ФОПом зараз не складає труднощів.

  1. Законом передбачено штраф у розмірі від 1 000 до 2 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто в сумі від 17 000 грн. до 34 000 грн.).
  2. При повторному правопорушенні такого характеру протягом року, незареєстрований підприємець повинен буде сплатити вже штраф у розмірі від 2 000 до 5 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (в сумі від 34 000 грн. до 85 000 грн.)
  3. Загальнопоширеною практикою зараз є залучення до адміністративної відповідальності зі штрафом в розмірі 17 000 грн.) за здійснення підприємницької діяльності без реєстрації ФОП чи іншої форми підприємницької діяльності.
Related Posts