На спрощеній системі оподаткування 3-ї групи є ще один варіант перебування – сплата єдиного податку за ставкою 5%. Нагадуємо, що раніше ми розглядали умови оподаткування для ФОП-3ї групи на ставці 3% + ПДВ, а також нову ставку, введену на час воєнного стану – 2%. Також, у нашому блозі ми розповідали й про інші групи спрощенців.
Сьогодні ж поговоримо, які умови перебування на ставці єдиного податку 5%. Чи є якісь вимоги для бажаючих перейти на 3-тю групу за цією ставкою оподаткування, і чи існують обмеження обсягу доходу, кількості працівників тощо.
Вимоги до ФОП-3ї групи (5%)
Якщо ти розглядаєш для себе перехід на оподаткування за ставкою 5% єдиного податку, слід мати на увазі наступну інформацію щодо вимог для цих ФОП:
- Види підприємницької діяльності: будь-які, крім обмежень, передбачених п.291.5 ПКУ;
- Гранично допустимий обсяг доходу – 1 167 розмірів мінімальної заробітної плати (7 585 500 грн);
- Обмеження щодо кількість найманих працівників: відсутні.
Умови перебування для спрощенців III групи 5%
У разі, якщо твоя діяльність відповідає висунутим вимогам, читай, які умови ти отримаєш на цій системі оподаткування:
- Ставку ЄП (єдиного податку) – 5% від обсягу отриманого доходу;
- Ставку ЄВ (єдиного внеску) – 22% мінімальної заробітної плати (1430 грн);
- Форму ведення обліку доходів – можна здійснювати у довільній формі в паперовому чи електронному вигляді шляхом щомісячного відображення отриманих доході. Також передбачено ведення обліку товарних запасів за певних умов.
- Звітність – на цій ставці подається щоквартальна Декларація з єдиного податку, яка включає звіт з єдиного внеску.
* За звичайних умов – подається протягом 40 календарних днів після закінчення кварталу.
** В умовах воєнного стану – дозволяється подача Декларації протягом 6 місяців після завершення чи скасування цього стану у разі неможливості своєчасного звітування
Строки сплати податків
- Єдиний податок
* За звичайних умов – 10 календарних днів, наступних за граничним строком подання Декларації.
** В умовах воєнного стану – змін цього терміну не передбачено.
- Єдиний внесок (за себе)
* За звичайних умов – до 20 числа місяця, що настає за кварталом.
** В умовах воєнного стану – можна не сплачувати ЄСВ з 01.03.2022 р. + 12 календарних місяців після закінчення воєнного стану. При цьому за період несплати єдиного внеску не здійснюється нарахування страхового стажу.
- ПДФО, ВЗ, ЄВ (в разі наявності найманих працівників чи при виплаті та нарахуванні доходів фіз. особам (ФОПам) – сплачується без змін щомісячно при виплаті доходу, як і до впровадження воєнного стану. До того ж дозволено не сплачувати ЄВ за працівників, мобілізованих до ЗСУ (з обов’язковим відображенням відповідних несплачених сум ЄВ у звіті).
Індивідуальна консультація бухгалтера зі спеціалістами з команди Маніфай щодо підбору оптимальної системи оподаткування заощадить ваш час та дозволить оптимізувати податкові витрати. Звертайтеся.