Якщо потрібна швидка відповідь подзвоніть нам
+380506290469, +380975727205, +380930400620
Блог

Карантинним виплатам в розмірі 8000 грн все ж таки бути!

Що ж, друзі, Закон підписано та опубліковано, а це означає, що карантинним виплатам в розмірі 8 000 грн все ж таки бути!🥳

Давайте розберемося хто ж може претендувати на 8 тисяч гривень від держави?🤔

ФОП може отримати 8 тисяч гривень якщо його бізнес зареєстрований понад 3 місяці і він не є одночасно найманим працівником. Також, якщо він за останній звітний рік сплатив ЄСВ за себе не менше ніж за шість місяців.

Найманий працівник може отримати 8 тисяч гривень якщо його середня заробітна плата не перевищує 30 тисяч гривень і він не працює за сумісництвом в організації. Необхідною умовою отримання матеріальної підтримки також є вчасна сплата організацією ЄСВ.

Працівники повинні працювати у суб'єктів господарювання, основний КВЕД якого заявлений першим у відомостях з ЄДР станом на останній день місяця, який передує місяцю, в якому буде подане звернення на отримання допомоги, та відповідає КВЕД, визначеним у Переліку КВЕД. Аналогічне стосується й ФОП та їх КВЕД.

Перелік основних КВЕД, стосовно яких здійснюють додаткові обмежувальні протиепідемічні заходи, що призводять до тимчасової зупинки роботи суб'єктів господарювання, в яких працюють застраховані особи, та ФОП, ще визначить КМУ.

Звертаємо увагу, ви можете звернутися за допомогою протягом 30 днів із дня запровадження на території регіону, де ви працюєте, (або зареєстровані як ФОП) обмежувальних заходів "червоного" рівня епідемічної небезпеки. Якщо ж ви працюєте в регіоні, в якому такі обмеження вже були раніше (лютий-березень) запроваджені протягом 2021 року, то відлік цих 30 календарних днів починається з 19 квітня.

Таку карантинну допомогу надають за заявою ФОП та працівника, поданої ними в електронній формі через Портал "Дія".

Закон набуде чинності з 09.04.2021, а ознайомитися з текстом можна за посиланням:

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1358-20#Text
ФОП