Блог

ФОПи зможуть повернути помилково сплачені кошти до бюджетів

У 2022 році ФОПи зможуть повернути помилково сплачені кошти до бюджетів🔥 15 червня був опублікований проект наказу, що пропонує затвердити:

🔸 зміни до Порядку повернення (перерахування) коштів, помилково або надміру зарахованих до державного та місцевих бюджетів;

🔸 нові редакції додатку 1 "Форма подання на повернення помилково або надміру зарахованих до бюджету зборів, платежів та інших доходів бюджету" та додатку 2 "Форма звернення для підкріплення коштами відповідних рахунків". Додаток 3 до Порядку взагалі пропонують виключити.

Ці нововведення спричинені запровадженням у наступному році е-системи взаємодії органів Казначейства з органами, що контролюють надходження до бюджету (крім ДПС та Держмитслужби). Взаємодія перш за все планується саме у процесі повернення з бюджетів помилково чи надміру зарахованих коштів.

Здійснюватися повернення коштів буде за таким алгоритмом (його опублікував портал «Дебет-Кредит»:

🔸 платник подає заяву на повернення коштів до органу ДПС/ Держмитслужби;

🔸 орган ДПС/Держмитслужби формує електронний висновок, який підписує кваліфікованим електронним підписом, через електронний кабінет погоджує електронний висновок з відповідним місцевим фінансовим органом у разі повернення коштів з місцевого бюджету та направляє такий електронний висновок до Казначейства на виконання;

🔸 Казначейство в автоматичному режимі інтегрує електронний висновок в платіжне доручення та здійснює повернення коштів.
ФОП Звітність